KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 8703509
*
nr 870 3509
Svenolov Ehrén
(1927-2004), Sverige
Träsnitt, Svenolov Ehrén (1927-2004), 1978, Skärgård, 367/ 410, motivet: 61 x 60
Svenolov Ehrén, född 1927 i Stockholm, död 2004, svensk målare, grafiker och tecknare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 januari 2014
kl 19:51:59
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/1 18:18:10
1
100 kr
20/1 13:07:52
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Svenolov Ehrén
Svenolov Ehrén, född 1927 i Stockholm, död 2004, svensk målare, grafiker och tecknare.
Läs mer om Svenolov Ehrén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik linoleumsnitt skärgård skärgårdsmotiv svenolov ehrén svensk grafik svensk grafiker svensk konst svensk konstnär svenska grafiker svenska konstnärer sverige träsnitt
-
3193 Träsnitt
Kolorerat, Staffan Hallström (1914-1976), Sverige...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:55
-
3384 Träsnitt
Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:13
*
Svenolov Ehrén
Svenolov Ehrén, född 1927 i Stockholm, död 2004, svensk målare, grafiker och tecknare.
Läs mer om Svenolov Ehrén
nr 870 3509
Svenolov Ehrén
(1927-2004), Sverige
Träsnitt, Svenolov Ehrén (1927-2004), 1978, Skärgård, 367/ 410, motivet: 61 x 60
Svenolov Ehrén, född 1927 i Stockholm, död 2004, svensk målare, grafiker och tecknare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 januari 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/1 18:18:10 | 1 | 100 kr |
20/1 13:07:52 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Svenolov Ehrén
Svenolov Ehrén, född 1927 i Stockholm, död 2004, svensk mÃ¥lare, grafiker och tecknare.Läs mer om Svenolov Ehrén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik linoleumsnitt skärgård skärgårdsmotiv svenolov ehrén svensk grafik svensk grafiker svensk konst svensk konstnär svenska grafiker svenska konstnärer sverige träsnitt
-
3193 Träsnitt
Kolorerat, Staffan Hallström (1914-1976), Sverige...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:55 -
3384 Träsnitt
Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:13